zamknij

Aktualne informacje

VIII Ogólnopolska Konferencja Mostowców w Wiśle

VIII Ogólnopolska Konferencja Mostowców w Wiśle

W dniach 18-19 maja odbyła się VIII Ogólnopolska Konferencja Mostowców w Wiśle organizowana przez Politechnikę Śląską i Związek Mostowców RP Oddział Górnośląski, w której uczestniczyli nasi projektanci mostowi. Tematyka przewodnia tegorocznej konferencji to mosty kolejowe i drogowe; wyposażenie mostów; projektowanie, wykonawstwo, technologie oraz infrastruktura drogowa i kolejowa.
Seminarium jest od lat najważniejszym wydarzeniem mostowym na Śląsku i jednym z największych w kraju. Konferencja obfituje w referaty na bardzo wysokim i profesjonalnym poziomie technicznym i merytorycznym, niejednokrotnie prezentowane są autorskie oraz innowacyjne rozwiązania.
Z uwagi na to, iż w Konferencji uczestniczą zarówno przedstawiciele środowiska naukowego jak i projektanci oraz wykonawcy, jest to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i poglądów na płaszczyźnie projektant – wykonawca, co jak wiadomo w obecnej dobie projektów wykonywanych w systemie „zaprojektuj i zbuduj” jest bardzo cennym doświadczeniem i pozwala podnieść kwalifikacje zawodowe naszej kadry mostowej.