facebookinstagramlinkedin
Wspieramy Ukrainę
Wspieramy Ukrainę
facebookinstagramlinkedin

BIM w zarządzaniu projektem

09.02.2024
BIM w zarządzaniu projektem

W IVIA S. A. staramy się korzystać z technologii BIM w każdym aspekcie pracy projektowej. Na zadaniu S17 Zamość – Tomaszów Lubelski wykorzystujemy pliki BCF do sprawniejszej i dokładniejszej koordynacji w kontroli kolizji międzybranżowych, określając dokładnie miejsce i opis problemu. Dzięki temu ograniczyliśmy ilość wysyłanych maili oraz poprawiliśmy komunikację na kontrakcie.

Poniżej przedstawiamy uproszczony schemat plus opis pracy w BIM przy koordynowaniu tematu:
W pierwszym kroku znajdujemy się bezpośrednio w środowisku AutoCAD i korzystamy z dodatkowej nakładki. Widniejący panel zarządzający zgłoszonymi problemami pozwala w czasie rzeczywistym zobaczyć kto zgłosił problem i na czym polega.
W kroku drugim jesteśmy odsyłani bezpośrednio do miejsca na rysunku. Po skorygowaniu błędu lub kolizji, możemy zatwierdzić zgłoszenie jako gotowe do rewizji.
Ostatni krok, to kontrola przez osobę zarządzającą, czy kolizja lub błąd zostały zmienione w sposób poprawny.

Zapraszamy na nasze social media

Facebook

Instagram

Linkedin

Zobacz inne wpisy

S7 Kraków – Myślenice

Z przyjemnością informujemy, że nasze biuro IVIA S.A. złożyło najkorzystniejszą ofertę na wykonanie ponad 50 wariantów przebiegu drogi S7 Kraków - Myślenice na etap STEŚ na odcinku około ...

BIM kontra rzeczywistość

Dla projektanta nie ma nic bardziej motywującego, niż obserwowanie realizacji swoich projektów na placu budowy.

BIM w pracowni mostowej w IVIA S.A. – prezen...

BIM! 💪 Nawiązując do zeszłotygodniowej prezentacji BIM, zapraszamy do zapoznania się z jej kontynuacją. Tym razem będziecie mieli Państwo okazję bardziej szczegółowo zapoznać się z BIMe...