facebookinstagramlinkedin
Wspieramy Ukrainę
Wspieramy Ukrainę
facebookinstagramlinkedin

S17 odc. 7 – Zamość południe – Tomaszów Lubelski północ

02.12.2022
S17 odc. 7 – Zamość południe – Tomaszów Lubelski północ

Z przyjemnością informujemy, że firma IVIA SA zaprojektuje 18km drogi ekspresowej, a za jej wybudowanie odpowiedzialna będzie firma KOLIN Construction. Odcinek od węzła Zamość Południe do węzła Tomaszów Lubelski Północ zostanie wybudowany po wschodniej stronie obecnej drogi krajowej nr 17. Za węzłem Zamość Południe ominie las w Księżostanach, a następnie zbliży się do DK-17. Za Tarnawatką trasa przebiegać będzie w korytarzu obecnej DK-17 i zakończy się w okolicach Dąbrowy Tomaszowskiej, gdzie połączy się obwodnicą Tomaszowa Lubelskiego.

W ramach inwestycji powstanie między innymi węzeł Tarnawatka na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą w kierunku Łaszczowa, dwa Miejsca Obsługi Podróżnych Krynice oraz Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej. Wybudowanych zostanie 19 obiektów inżynierskich, w tym między innymi: cztery estakady, cztery mosty, siedem wiaduktów, kładka dla pieszych oraz trzy przejścia dla zwierząt dużych i średnich.

Zobacz inne wpisy

Wycieczka projektantów mostowych na budowę S3 Bo...

Połączenie dwóch części mostu nad Odrą - to ważne wydarzenie miało miejsce w ostatnim tygodniu na budowie Drogi Wojewódzkiej nr 282 w miejscowości Milsk.

Wizyta projektantów drogowych na budowie S1 odc. ...

Na budowie drogi S1 odcinek II węzeł Oświęcim-Dankowice prace drogowe idą pełną parą. Projektanci i asystenci IVIA S. A. pełniący nadzór autorski mieli okazję zobaczyć pierwsze zarysy sw...

Pierwsze Mistrzostwa Drogowców MTB o puchar Preze...

Nie tylko samą pracą człowiek żyje! W IVIA S.A. możemy się pochwalić nowymi kontraktami jak i licznymi osiągnięciami sportowymi. 4 Czerwca mieliśmy przyjemność wziąć udział w pierwszyc...