facebookinstagramlinkedin
Wspieramy Ukrainę
Wspieramy Ukrainę
facebookinstagramlinkedin

Decyzja ZRID dla S1 Oświęcim – Dankowice

26.09.2022
Decyzja ZRID dla S1 Oświęcim – Dankowice

Decyzja ZRID dla S1 Oświęcim – Dankowice
Otrzymaliśmy informację, dzięki której mamy powody do radości. Zaprojektowany przez nas odcinek drogi S1 od km 12+865 do km 28+030 o długości 15,16 km pomiędzy węzłem „Oświęcim” a Dankowicami, jako pierwszy uzyskał decyzję ZRID, która umożliwia rozpoczęcie robót budowlanych.
 
Omawiany fragment drogi jest jednym z trzech odcinków drogi S1 pomiędzy Mysłowicami a Bielsko-Białą, na jakie zostało podzielone przedsięwzięcie, obejmujące województwo małopolskie oraz śląskie. Pomimo tego, że ten odcinek jest najdłuższy, projektanci firmy IVIA S.A. w dniu 12.09.2022, jako pierwsi uzyskali decyzje ZRID.
 
Na trasie S1 pomiędzy węzłem „Oświęcim” a Dankowicami zaprojektowano dwie jezdnie z dwoma pasami ruchami i zachowaną rezerwą pod trzeci pas. Ponadto, powstaną na niej trzy węzły: Oświęcim, Wola i Brzeszcze.
 
Konsorcjum firm PORR Polska S.A. i Mota-Engil Central Europe S.A. już rozpoczęło prace budowlane. 
 
Wykonawcom życzymy powodzenia!

Zobacz inne wpisy

Wycieczka projektantów mostowych na budowę S3 Bo...

Połączenie dwóch części mostu nad Odrą - to ważne wydarzenie miało miejsce w ostatnim tygodniu na budowie Drogi Wojewódzkiej nr 282 w miejscowości Milsk.

Wizyta projektantów drogowych na budowie S1 odc. ...

Na budowie drogi S1 odcinek II węzeł Oświęcim-Dankowice prace drogowe idą pełną parą. Projektanci i asystenci IVIA S. A. pełniący nadzór autorski mieli okazję zobaczyć pierwsze zarysy sw...

Pierwsze Mistrzostwa Drogowców MTB o puchar Preze...

Nie tylko samą pracą człowiek żyje! W IVIA S.A. możemy się pochwalić nowymi kontraktami jak i licznymi osiągnięciami sportowymi. 4 Czerwca mieliśmy przyjemność wziąć udział w pierwszyc...