facebookinstagramlinkedin
Wspieramy Ukrainę
Wspieramy Ukrainę
facebookinstagramlinkedin

Tunel w ciągu drogi ekspresowej S3

15.09.2022
Tunel w ciągu drogi ekspresowej S3

W piątek 14 października 2022 r. członkowie i sympatycy Górnośląskiego Oddziału Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej, a także Projektanci firmy IVIA S. A. uczestniczyli w wycieczce technicznej na budowę tunelu, w ciągu drogi ekspresowej S3, odcinek Bolków- Kamienna Góra.
Wycieczka wpisała się w założenia Śląskiej Szkoły Mostowej.

Tunel drążony jest tzw. nową metodą austriacką (NATM). Konstrukcja tunelu jest dwunawowa o długości 2300 m (nawa lewa) i 2273 m (nawa prawa).

Jest to obecnie najdłuższy pozamiejski tunel budowany w Polsce. Jesteśmy dumni, że nasze biuro IVIA S.A. wykonało dokumentację projektową dla realizacji tunelu i odcinka drogi ekspresowej S3. Zadanie jest realizowane dla GDDKiA, a Wykonawcą jest firma PORR S.A.

W ramach wizyty technicznej Zamawiający i Wykonawca omówili zagadnienia związane z etapem przygotowania inwestycji oraz jej realizacji. Przedstawione zostały informacje o technologii budowy, trudnościach realizacyjnych, zaprezentowano sprzęt do budowy tunelu oraz urządzenia technologiczne. 
Projektanci biura IVIA S.A. pełnią obecnie nadzór autorski przy budowie drogi ekspresowej S3 w tym dla wszystkich obiektów inżynierskich w tym tunelu TS-26.

Related Posts

Koncep...

DK47 Nowy Targ - Szaflary Z przyjemnością informujemy, że nasze biuro IVIA S.A. wykona dokumentację projektową na etap koncepcji programowej dla drogi DK47 Nowy Targ - Szaflary na odcinku 6,8km....

Dzień...

Dzień z życia Pracowni Ochrony Środowiska! Jednym z zadań (celów) pracowni środowiskowej BP IVIA jest ochrona przed hałasem. Dla każdej zaprojektowanej inwestycji drogowej wykonujemy analizy...

Estaka...

Myśląc o podróżach samochodem, pierwsze co przychodzi człowiekowi do głowy to drogi i mosty - lecz to nie wszystko! Zapraszamy do krótkiej lektury o zaprojektowanych przez nas tunelach, które ...