facebookinstagramlinkedin
Wspieramy Ukrainę
Wspieramy Ukrainę
facebookinstagramlinkedin

Tunel w ciągu drogi ekspresowej S3

15.09.2022
Tunel w ciągu drogi ekspresowej S3

W piątek 14 października 2022 r. członkowie i sympatycy Górnośląskiego Oddziału Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej, a także Projektanci firmy IVIA S. A. uczestniczyli w wycieczce technicznej na budowę tunelu, w ciągu drogi ekspresowej S3, odcinek Bolków- Kamienna Góra.
Wycieczka wpisała się w założenia Śląskiej Szkoły Mostowej.

Tunel drążony jest tzw. nową metodą austriacką (NATM). Konstrukcja tunelu jest dwunawowa o długości 2300 m (nawa lewa) i 2273 m (nawa prawa).

Jest to obecnie najdłuższy pozamiejski tunel budowany w Polsce. Jesteśmy dumni, że nasze biuro IVIA S.A. wykonało dokumentację projektową dla realizacji tunelu i odcinka drogi ekspresowej S3. Zadanie jest realizowane dla GDDKiA, a Wykonawcą jest firma PORR S.A.

W ramach wizyty technicznej Zamawiający i Wykonawca omówili zagadnienia związane z etapem przygotowania inwestycji oraz jej realizacji. Przedstawione zostały informacje o technologii budowy, trudnościach realizacyjnych, zaprezentowano sprzęt do budowy tunelu oraz urządzenia technologiczne. 
Projektanci biura IVIA S.A. pełnią obecnie nadzór autorski przy budowie drogi ekspresowej S3 w tym dla wszystkich obiektów inżynierskich w tym tunelu TS-26.

Zobacz inne wpisy

IVIA na konferencji Konstrukcji Sprężonych 2024

W dniach 13-15 maja 2024 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji KONSTRUKCJE SPRĘŻONE KS2024, która odbyła się na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Wydarzeni...

IVIA Sp zoo

Od maja bieżącego roku zmieniamy formę prawną na IVIA Sp zoo. To przekształcenie umożliwi firmie dostosowanie struktury organizacyjnej do zmieniających się potrzeb rynku oraz bardziej efektywn...

IVIA na VI Międzynarodowym Forum Tunelowym w Biel...

Miło nam poinformować, że nasza firma IVIA Sp. z o.o. uczestniczyła w VI Międzynarodowym Forum Tunelowym w Bielsku-Białej. Udział w tym prestiżowym wydarzeniu podkreśla naszą pozycję w bran...