facebookinstagramlinkedin
Wspieramy Ukrainę
Wspieramy Ukrainę
facebookinstagramlinkedin

Tunel w ciągu drogi ekspresowej S3

15.09.2022
Tunel w ciągu drogi ekspresowej S3

W piątek 14 października 2022 r. członkowie i sympatycy Górnośląskiego Oddziału Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej, a także Projektanci firmy IVIA S. A. uczestniczyli w wycieczce technicznej na budowę tunelu, w ciągu drogi ekspresowej S3, odcinek Bolków- Kamienna Góra.
Wycieczka wpisała się w założenia Śląskiej Szkoły Mostowej.

Tunel drążony jest tzw. nową metodą austriacką (NATM). Konstrukcja tunelu jest dwunawowa o długości 2300 m (nawa lewa) i 2273 m (nawa prawa).

Jest to obecnie najdłuższy pozamiejski tunel budowany w Polsce. Jesteśmy dumni, że nasze biuro IVIA S.A. wykonało dokumentację projektową dla realizacji tunelu i odcinka drogi ekspresowej S3. Zadanie jest realizowane dla GDDKiA, a Wykonawcą jest firma PORR S.A.

W ramach wizyty technicznej Zamawiający i Wykonawca omówili zagadnienia związane z etapem przygotowania inwestycji oraz jej realizacji. Przedstawione zostały informacje o technologii budowy, trudnościach realizacyjnych, zaprezentowano sprzęt do budowy tunelu oraz urządzenia technologiczne. 
Projektanci biura IVIA S.A. pełnią obecnie nadzór autorski przy budowie drogi ekspresowej S3 w tym dla wszystkich obiektów inżynierskich w tym tunelu TS-26.

Zobacz inne wpisy

POSZUKUJEMY PROJEKTANTA DROGOWEGO

Z uwagi na pozyskane nowe kontrakty IVIA SA poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko: PROJEKTANT DROGOWY - Czechowice-Dziedzice, Katowice. Serdecznie zapraszamy do składania CV: rekrutacja@ivia....

POSZUKUJEMY KIEROWNIKA PROJEKTU

Z uwagi na pozyskane nowe kontrakty IVIA SA poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko: KIEROWNIK PROJEKTU - Czechowice-Dziedzice, Katowice. Serdecznie zapraszamy do składania CV: rekrutacja@ivia....

Tłusty czwartek w IVIA SA

Tłusty Czwartek to święto dla wszystkich łasuchów i łakomczuchów. Właśnie wtedy każdy z nas może jeść pączki lub faworki do oporu, nie licząc kalorii. Nie oszukujmy się, mało kto nie ...