facebookinstagramlinkedin
Wspieramy Ukrainę
Wspieramy Ukrainę
facebookinstagramlinkedin

Tunel w ciągu drogi ekspresowej S3

15.09.2022
Tunel w ciągu drogi ekspresowej S3

W piątek 14 października 2022 r. członkowie i sympatycy Górnośląskiego Oddziału Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej, a także Projektanci firmy IVIA S. A. uczestniczyli w wycieczce technicznej na budowę tunelu, w ciągu drogi ekspresowej S3, odcinek Bolków- Kamienna Góra.
Wycieczka wpisała się w założenia Śląskiej Szkoły Mostowej.

Tunel drążony jest tzw. nową metodą austriacką (NATM). Konstrukcja tunelu jest dwunawowa o długości 2300 m (nawa lewa) i 2273 m (nawa prawa).

Jest to obecnie najdłuższy pozamiejski tunel budowany w Polsce. Jesteśmy dumni, że nasze biuro IVIA S.A. wykonało dokumentację projektową dla realizacji tunelu i odcinka drogi ekspresowej S3. Zadanie jest realizowane dla GDDKiA, a Wykonawcą jest firma PORR S.A.

W ramach wizyty technicznej Zamawiający i Wykonawca omówili zagadnienia związane z etapem przygotowania inwestycji oraz jej realizacji. Przedstawione zostały informacje o technologii budowy, trudnościach realizacyjnych, zaprezentowano sprzęt do budowy tunelu oraz urządzenia technologiczne. 
Projektanci biura IVIA S.A. pełnią obecnie nadzór autorski przy budowie drogi ekspresowej S3 w tym dla wszystkich obiektów inżynierskich w tym tunelu TS-26.

Zobacz inne wpisy

Wycieczka projektantów mostowych na budowę S3 Bo...

Połączenie dwóch części mostu nad Odrą - to ważne wydarzenie miało miejsce w ostatnim tygodniu na budowie Drogi Wojewódzkiej nr 282 w miejscowości Milsk.

Wizyta projektantów drogowych na budowie S1 odc. ...

Na budowie drogi S1 odcinek II węzeł Oświęcim-Dankowice prace drogowe idą pełną parą. Projektanci i asystenci IVIA S. A. pełniący nadzór autorski mieli okazję zobaczyć pierwsze zarysy sw...

Pierwsze Mistrzostwa Drogowców MTB o puchar Preze...

Nie tylko samą pracą człowiek żyje! W IVIA S.A. możemy się pochwalić nowymi kontraktami jak i licznymi osiągnięciami sportowymi. 4 Czerwca mieliśmy przyjemność wziąć udział w pierwszyc...